תכנית חו"ל

קב"ע, קבוצת עולים, כך נקראת התכנית לדוברי אנגלית של המכינה.

בתכנית כל שנה משתתפים כ-15 תלמידים מארצות דוברות אנגלית (צפון אמריקה, דרא"פ, אנגליה, אוסטרליה וקנדה)

הקבוצה מתפקדת כקבוצה עצמאית עם צוות חינוכי המורכב מרמי"ם דוברי אנגלית אך משולבת בכל תכניות המכינה הכללית ועל כן האינטגרציה והשילוב עם הישראלים הם גבוהים מאד.

קבוצת העולים לומדת בתחילת השנה באנגלית אך בהקדם האפשרי בעזרת שיעורי אולפן וחברותות עם הישראלים עוברים לשיעורים בעברית.

התלמידים באים למכינה מכמה סיבות, רובם רוצים להתגייס לצה"ל ועל כן מעוניינים לעבור הכנה משמעותית רוחנית, פיזית ומנטלית. חלקם מתלבטים בקשר לשירות הצבאי בישראל ועל כן רוצים לבדוק את האווירה בארץ ולהכיר ולהבין טוב יותר את משמעות השירות בצה"ל. יש גם כאלו שבאים למכינה רק כשנת הפסקה מהלימודים לפני שיחזרו לקולג' בארצות מוצאם.

שנת הלימודים לכלל התלמידים ובפרט לתלמידי קב"ע הינה חווייתית ומשמעותית מאד. הם לומדים לפתח את זהותם העצמית והיהודית, להכיר את ארץ ישראל ואת החברה וצה"ל, ללמוד עברית ולהתקדם בלימודי יהדות אמונה גמרא ותנ"ך ברמה גבוהה מאד.

את התלמידים בתכנית הזו מלווה צוות מיוחד הכולל את הרב ארז לוי המכהן גם כרב הישוב אבני איתן שברמת הגולן ואת הרב יהושע ליס שחזר מחמש שנות שליחות בשיקגו, אם בית, מדריך קב מגע, מדריך כושר וצבא, מורה לאולפן ומדריך חברתי.

בוגרי התכנית החוזרים לחו"ל זוכים להכרה ונקודות זכות באוניברסיטאות. הבוגרים המתגייסים לצה"ל מתקבלים ליחידות מובחרות וביניהם יש לנו כיום טייס קרב ועוד עשרות מפקדים וקצינים בכל חיילות השדה והמודיעין.

 

 

קהל היעד של התכנית ודרכי גיוס:

קהל היעד שלנו הינם בחורים דתיים בגילאי 18-21 מארצות דוברות אנגלית ובעיקר מצפון אמריקה אשר סיימו 12 שנות לימוד או לאחר קולג' בעלי מוטיבציה גבוהה להכיר את ישראל ללמוד ולהתקדם בכל המובנים. אנו משקיעים משאבים גדולים באיתור וגיוס המועמדים לשנה מיוחדת זו. בכל נובמבר אחרי החגים נוסע נציג מהמכינה אל הקהילות ובתי הספר בצפון אמריקה ונפגש עם תלמידים פוטנציאלים. יש רשת גיוס נרחבת דרך האינטרנט וכן מפי השמועה בשיטת "חבר מביא חבר". אנו עורכים ראיונות בסקייפ ועושים שיחות וידאו וועידה עם הורים ותלמידים.

 

מטרות התכנית העיקריות הן:

  • להכין תלמידים מחו"ל לשירות צבאי משמעותי בישראל מבחינה רוחנית מנטלית ופיזי
  • לתת אפשרות לנוער בוגר מחו"ל להכיר את ישראל, ללמוד עברית וללמוד תורה בארץ ישראל באווירה ישראלית ובעברית
  • לפתח בקרב התלמידים בטחון עצמי, זהות יהודית ולאומית והכרת ארץ ישראל והחברה הישראלית
  • להפוך נערים מחו"ל לאוהבי ישראל ולהכשירם להיות נציגים נאמנים של ישראל בעולם

סרטון תדמית

נגן וידאו