אודות המכינה

המכינה הקדם-צבאית "קשת יהודה" הוקמה בשנת התשנ"א (1991) במושב "קשת" ברמת-הגולן.

משך הלימוד במכינה הוא בין שנה לשנתיים, כאשר רוב והבחורים מתגייסים לצבא בסיום תקופת הלימודים וחלקם בוחרים להמשיך בלימוד תורה בישיבות הסדר וישיבות גבוהות.

רוב הלימוד במכינה נסוב על בירור רוחני-אמוני, מתוך הדרך החינוכית שהתווה הרב צבי יהודה זצ"ל שעל אדם לקבל על עצמו עול מלכות שמים תחילה ואחר כך עול מצוות.

סדר היום הלימודי מתחיל בשיעור אמונה של כל כיתה עם הר"מ שלה, אחר כך סדר גמרא, זמן ללימוד עצמי, מנוחה, חברותות של שנה א' עם שנה ב', לימוד עצמי ושיעורי אמונה כלליים.

בתכנית משולבים אימוני כושר גופני, ניווטים וטיולים רבים לטיפוח אהבת הארץ והעם וכהכנה לצבא. כמו כן נערכים מפגשים עם אנשי אמונה וצבא, וניתנות הרצאות בנושאים כלליים.

המכינה שואפת לטפח צעירים בעלי אמונה עמוקה, החיים חיי תורה ומצוות, קשורים לאומה ולארצה, בעלי גישה ממלכתית למדינת-ישראל ולמוסדותיה לאורה של תורת הרב קוק.

נופי הגולן היפים משמשים קרקע פוריה לקליטה ולמידה של תורה, בשילוב עם הכרת וידיעת הארץ, ע"י טיולים באיזור, ובארץ בכלל.

אנו מכוונים את בוגרי המכינה להגיע לכלל יחידות צה"ל, איש לפי התאמתו, מתוך רצון לכוון הכי גבוה שאפשר ולהביא כמה שיותר ברכה לעם ישראל במעשינו.

פעילויות המכינה

בית המדרש - מרכז המכינה

בית המדרש הינו הלב של המכינה, עיקר ההתרחשות של הגדילה בתורה, במידות, והבירור הרוחני שלשמו מגיעים התלמידים למכינה, קורה בבית המדרש.

אצלנו במכינה, לכל תלמיד יש מקום בבית המדרש בו הוא מתפלל ולומד, אם בחברותא ואם בלימוד עצמי. כל תלמיד מוצא את מקומו המיוחד לו ואת הקשר המיוחד לו עם הרב ועם חבריו ללימוד.

תרומה לקהילה

המכינה מעודדת תרומה לקהילה כהשלמה לתהליך המרכזי של לימוד התורה.

במהלך השנים, תלמידי המכינה התנדבו בבתי ספר בחצור, בשיפוץ בתי קשישים בקצרין, בחניכת תלמידים מתקשים בבי"ס בקשת ובתפקידי הנהגה והדרכה בסניף בני עקיבא בישוב.

טיולים
והכרת הארץ

מתוך החיבור לתורת ארץ ישראל, אנו רואים כמטרה חשובה, חיבור של התלמידים אל ארץ ישראל גם דרך נופיה ושביליה.

בימי שישי של שבתות מכינה, אנו יוצאים לטיולים או מורשת קרב ברמת הגולן, בהכנת ובהדרכת התלמידים.

במהלך השנה אנו יוצאים לטיול נודד בדרום הכולל הליכה מאומצת ונעימה באזור המכתשים, מצפה רמון או הרי אילת, גם מסע זה מאורגן ומנוהל על ידי החבר'ה בליווי צמוד של הר"מ האחראי וכלל הצוות.

הכנה לצבא

המכינה שמה דגש על הכנה רוחנית ומנטאלית לצבא, מתוך הכרת החשיבות של מצווה גדולה זו.

כחלק מההכנה התלמידים עוברים סדרות ניווטים ואימוני כושר קרבי – פעמיים בשבוע מתקיים אימון כושר המועבר ע"י רם אוזן – קצין במיל. ומדריך כושר קרבי מוסמך, במהלך השנה מעביר רם דימוי יום סיירות בחוף הים בעתלית, חוויה מאתגרת במיוחד…

סרטון תדמית

נגן וידאו